Онлайн обучението се оказва, че е възможно и децата наистина могат да затвърдят, допълнят и придобият нови знания. Времето в репетиционната зала понякога не е достатъчно за всичко, на което искаме да научим децата.
Темите и упражненията са свързани с пряката ни работа в залата. Теоритичните теми са свързани с терминологията на българските танци, етнография на България, стил и характер на българските народни танци, запознаване с 60-годишната история на ТА“Българче“.
Упражненията са продължение на теорията и дават възможност за поддържане на физическата форма и техническо усъвършенстване на танцови елементи, движения, хора и танцови постановки.
Те са положителни и за здравето на децата / заради дългото стоене пред екраните/, защото изискват физическо натоварване и могат да се изпълняват без да се използват компютри.
В някои от упражненията /загрявка и разучаване на хора/, участва и цялото семейство.
В процеса на работа се появиха трудности, с които се сблъскват децата:
Не всички имат електронни устройства или добър интернет/ малък процент/, но винаги намират време да прочетат темите и изпълнят упражненията.
По-малките нямат профили в интернет пространството и са обвързани чрез профилите на своите родители /но пък така и родителите се запознават с темите и вземат участие/,
Може би в процеса на работа ще се наложи да бъдем още по-гъвкави, да потърсим нови методи, да бъдем по-пълноценни.
Ирена Станева,
рководител на Танцов ансамбъл „Българче“