Постижения и изяви

АРХИВ НА ШКОЛА „БАЛЕТ“

2018-2019 г.

Участия в концерти и фестивали на школа „Балет”:

15 юли откриване конкурс /организиран от „Фондация Международен Балетен Конкурс-Варна”

15- 25 юли Международна Академия на „Фондация Калина Богоева”

29 юли участие в закриване на международен балетен конкурс

26.09 откриване на световно първенство по пожароприложен спорт

28.09 „Европейска нощ на учените” по проект REFRESH на Институт по Океанология

15.11 участие в проект  „Подай ръка” – „Благовещение”

  1. 11 награждаване на национален конкурс „Морето, морето”

24.11 закриване на IX световна  олимпиада по математика

29.11 170 години от рождението  на Христо Ботев

12.12 Благотворителен концерт  „Заедно  за Коледа”  на БЧК

12.12 Урок съвместно школа ПХТЦ Стойка Димова

17.12 Юбилеен концерт- 60 год. СУ „Димчо Дебелянов”

20.12 коледен концерт на школата „Заедно за Коледа”

10.02 Бинарен урок- съвместно школа  “ITeenager”

Награждаване- „Любовта в нас”

02.03  Награждаване конкурс „Архитектурни паметници”

29.03 Аула на ВИНС- мероприятие на РУО. Математическа  олимпиада

31.03 Пленарна зала-математическа  олимпиада, закриване

20.04 награждаване  нац. Конкурс „Възкресение Христово”

07.05 Участие в концерт- 45 години СУЕО „Ал. С. Пушкин“.

09.05 Участие в концерт на СУЕО по случай 9 май

17.05 „Моята  България”

 

Бинарен урок- съвместно школа  “I Teenager” „Цифрови технологии и балет” 10.02

Бинарен урок- „Любовта в изкуството“ съвместно школа „Касталия“ 01,03

Бинарен урок- съвместно школа  ПХТЦ, Стойка Димова 12.12

Бинарни уроци: проекти „Заедно пеем и танцуваме“ и ‘Подай ръка“- съвместно школи „Европейски мост“ и ПХТЦ, Дарина Кючукова 15.11, февруари

Бинарен урок- „Заедно за Коледа“  съвместно школи „Вълшебната завеска“ и народен хор “ Българче“ 20.12

БНТ 2 репортаж за участието в „Петербургская метелица”

Конкурси, фестивали:

XIX  Детско-юношески театрален фестивал „Приказка за теб“ (20-24 октомври 2018):

Трета награда за класически танц, първа възрастова група – „Пролетно ухание“ (диплом и индив. медал);
Трета награда за характерен танц, втора възрастова група – Весела Манолова;
Трета награда за съвременен танц, втора възрастова група – Весела Манолова;
Трето място за класически танц, втора възрастова група – Пелин Хасанова;
Трето място за съвременен танц, втора възрастова група – Пелин Хасанова;
Трето място за класически танц, трета възрастова група – Тея Димитрова;

Втора награда за класически танц, трета възрастова група – дует „Пахита“;
Втора награда за класически танц, трета възрастова група – трио „Приятелки“;
Второ място за класически танц, трета възрастова група – Елинор Кинчева;
Второ място за класически танц, трета възрастова група – Никита Военкина;

Първа награда за класически танц, втора възрастова група – Школа „Балет“, (диплом и плакет);
Първа награда за класически танц, трета възрастова група – квартет „Силуети“;

Първо място за класически танц, четвърта възрастова група – Десислава Андонова;

23-28 януари- Санкт-Петербург „Петербургская Метелица”

Балеринките се представиха достойно, като изпълненията им бяха оценени с диплом за второ място в раздел характерни танци, диплом за трето място в раздел класика, в съременни танци Дипломат III степен получи Пелин Хасанова, а Весела Манолова получи високото отличие- Лауреат I-ва степен

Публикация във вестник „Монитор“ за участие на школа „Балет“ в „Петербургская метелица“.

На 16 и 17 март в Двореца на спорта и културата  се проведе квалификацията за България за световните финали  Dance Star 2019

Балеринките  спечелиха първо и трето  място в раздел класика, първо място  за дуета Тея Димитрова и Никита Военкина. Весела Манолова е с трето място в характерни танци и контемпорари модърн, а Пелин Хасанова спечели третото място в раздел лирикъл.

14.04  Национален фестивал на руската поезия и танц-  „Пусть  всегда будет солнце” Областен етап—I място на Весела Манолова

 

Лични награди на Татяна Костова

  • Специална награда на името на балетните педагози Галина и Стефан Йорданови за високи художествени постижения в балетното изкуство
  • Сертификат за участие ЗВЕЗДИ REFRESH: поздравителен концерт „Където миналото среща бъдещето” по случай откриването на „Европейска нощ на учените”…по проект REFRSH
  • Благодарствено писмо за обучението на талантливи деца от международен конкурс „Петербургская Метелица”

2017-2018 г.

Участия в мероприятия и концерти:

29.10 участие в 40 год. Юбилей на у-ще „Е.Пелин”

10.11   Патронен празник на Професионална  Гимназия по горско стопанство и дървообработване „Н.Хайтов”

25.11 награждаване национален  конкурс „Морето, морето”

11.Награждаване на конкурс в Обсерваторията

11.12 Коцерт  по случай 10 години школа „Балет”:  „Полет изпълнен с душа”

11.12  Бинарен урок- Изложба съвместо школа по фотография Надежда Шипкова

14.12. Бинарен урок с школа ПХТЦ

16.12 награждаване конкурс „Рождество христово”

19.12 участие в проект на ПХТЦ и Европейски мост „заедно пеем и танцуваме”

27.12 Репортаж за школата по БТВ 2

17.02 Участие в награждаване на „Любовта в нас”

03.03 Награждаване на „Моята България” и Българските Архитектурни паметници в макети

04 Алманах на „Касталия”

05 Юбилей на Обсерваторията

06 Награждаване „Приказките”

06 Концерт в Морската градина- „Детси кът”

06 Концерт пред ФК Откриване на национално състезание по противопожарен спорт за купа „Одесос”

07 Откриване на 28-ми Международен балетен конкурс

Участия в конкурси:

11.11 2017  Дворец на културата и спорта Варна 19-ти национален конкурс „Празник на танца

2 място  за група в раздел класически танци

2 място за група в раздел характерни танци

3 място за дует в раздел класически танци за Никита Военкина и Тея Димитрова

3 място Десислава Андонова

3 място за Весела Манолова

17-18.11 2017 Dance Fest Novi Sad
Първо място за Весела Манолова в раздел „Класически танци“
Първо място за дует Тея Димитрова и Никита Военкина в раздел „Класически танци“
Първо място за трио Весела Манолова, Никита Военкина и Елинор Кинчева в раздел „Характерни танци“
Първо място за група в раздел „Класически танци“ за Весела Манолова, Пелин Ерханова, Моника Савова и Йоана Ганева
Второ място за Никита Военкина в раздел „Класически танци“
Второ място за трио в състав Елинор Кинчева, Никита Военкина и Весела Манолова в раздел „Класичеси танци“
Трето място за група в раздел „Характерни танци“

10 март 2018 Movmnt International dance competition

първо място в раздел класически танци във възрастова група „Мини” за Весела Манолова, Моника Савова, Пелин Хасанова и Йоана Ганева, както и  второто  място за Пелин Хасанова, Моника Савова, Стефани Мянкова и Михаела Стоилова, второ място за дует в състав Тея Димитрова и Никита Военкина, второ място във възрастова група „Деца” в характерни танци за Тея Димитрова, Илина Военкина, Никита Военкина, Елинор Кинчева, Надежда Кателиева, Вивиен Леоманни, Весела Манолова , две трети места за формация в раздел класически танци във възрастова група „Деца”, както и специална награда на Елинор Кинчева, Весела Манолова, Илина и Никита Военкини за танцът „Силуети”-  специална награда– 100 % стипендия за обучение в семинар  в Лоано, Италия “Loano Danza oltre

17 март 2018, квалификация за световни финали DWC

Всичките 9 танца  получат квоти за световни финали в Барселона

Наградите от конкурса   в раздел” Класически балет” са:

Първо място за Весела Манолова, Елинор Кинчева, Никита Военкина

Първо място за Весела Манолова, Елинор Кинчева, Никита Военкина, Илина Военкина

Второ място за Пелин Хасанова, Моника Савова, Стефани Мянкива, Михаела Стоилова

Второ място за танцът „Син Дунав” на Весела Манолова, Елинор Кинчева, Никита Военкина, Илина Военкина, Пелин Хасанова, Симона Димитрова, Моника Савова, Стефани Мянкива, Михаела Стоилова, Моника Василева, Деляна Димитрова, Виолета Николова, Йоана Ганева, Аврора Гледачева, Тея Димитрова, Вивиен Леоманни, Росица Николова, Надежда Кателиева

Трето място за Тея Димитрова и Никита Военкина с  „Пахита”

Трето място  на ансамбъла за  „ В  царството на водните лилии”

Трето място на ансамбъла  в раздел „ Характерни танци”, както и на трио в състав Весела Манолова, Никита Военкина и Елинор Кинчева

Второ място на Тея Димитрова в раздел „Неокласика’

Ръководителката на школата Татяна Костова получава много награди през годината, най-престижната от които е:

 

Награда на МОН „Константин Величков” за „Принос в  развитието на талантливи деца”

2016-2017 г.

Участия Школа балет 2016 2017

Участие в 3 концерта съпътстващи регатата Tall SHIIPS  02. 10 от 12.00 и от 15.30 часа и на 03.10 от 15.30 часа- организирани от Община Варна

Обучение на децата в семинар на Хосе де ла Круз 19, 20 oктомври

16.11- Избиране на  европейска  младежка столица  за 2019…../община Варна/

18-20.11 Dance Fest Букурещ спечелени 6 плакета- две първи, три втори и едно трето място

23.11 „Заедно пеем и танцуваме”. Школа Европейски мост и ПХТЦ

25.11 – 19.00 часа Хотел „Димят”  благотворителна вечер, организирана  от  Лайънс клуб с кауза „Детското здраве”

26.11 награждаване на национален конкурс  „Морето,морето”

15 12 коледен концерт на школа Европейски мост

17.12 Награждаване национален конкурс Рождество Христово

18.12 Коледен концерт „Звезден сняг”

18.12 Коледно парти на децата

20.12 Рождество Христово в школа ПХТЦ

07.01 Руска Коледа в Мол Варна

20.01 Бинарен урок съвместно с школа по Фотография

11.02 Награждаване национален конкурс „Любовта в нас”

24.02 Сирни заговезни в Аулата на ИУ- мероприятие на РИО

25.02 Награждаване конкурс на медийна група „Черно море” – : есе  на тема: „Защо да остана във Варна”

03.03 Участие в концерт- ФК, зала „Европа”

07.03 „Подай ръка”

17.03 Участие в СОК „Камчия”

12.04 СОК  „Камчия” – участие в тържествен концерт по случай световният ден на космонавтиката

22.04 Участие в презентация на алманаха на ЛК „Касталия” –  „Докосване до Касталия”

05.05 Участие в мероприятие на школа  „Европейски мост”

Юни- участие в мероприятие на школа  „Европейски мост”

1 юни- Международен танцов фестивал „С любов за танца” Пловдив

26- 29  юни  Фестивал, Среща на балета- Лясковец

17-27 юли , Участие в Международна Танцова Академия Варна 2017

Конкурси:

Данс  Фест Букурещ– 6 плакета

1-во и 2-ро място за Велина Иванова в категория „Балет”

3-то място за Елинор Кинчева в „Характерни танци”

Едно първо и  две 2-ри места   за Весела Манолова, Елинор Кинчева и Никита Военкина

Получени квоти за финалите на Dance World Cup Canada-30юни-5 юли 2017

Балканска танцова спартакиада- В.Търново-три златни  медала

1-во място в раздел „Лирикъл” и 1-во място в раздел „Балет” за Веселина Илиева

1-во място в раздел „Балет” за Велина Иванова

Участие в международен конкурс Movmnt dance Competition

1 – во място на Веселина Илиева

3-то място за ансамбъла

3-то място на трио в състав Елинор Кинчева, Никита Военкина, Весела Манолова

Получени 4 специални награди:

А) безплатно участие на школата в семинари в Италия

Б) безплатно участие на Веселина Илиева на семинар в Пула – Хърватия

В) безплатно участие на Веселина Илиева на следващият конкурс през 2018 в Русе

Г) безплатно настаняване и участие на Скопие Опън на Веселина Илиева

Школа „Балет” с ръководител Татяна Костова се завърна от квалификацията за световни финали  Dancestar  която се проведе на 01.04 в Пловдив. Първи места за ансамбловите танци, първо място за Велина Иванова, първо място за дуета Тея Димитрова и Никита Военкина, първи места за трио в състав Елинор Кинчева, Весела Манолова и Илина Военкина , трети места  за соловите изпълнения на Весела Манолова и Елинор Кинчева  в стиловете  „Балет” и „Национални  танци”, квоти за представяне на страната ни  на световните финали в Хърватска през май. Изключително представяне на талантливата Веселина Илиева която наред  с резултатите си:

1 място – соло “ Балет“ А лига
1 място – соло “ Национални танци“ А лига
1 място – соло “ Контемпорари“ А лига
бе номинирана   за най – добър женски талант. Веселина получи и  специална награда от журито.

Специална награда на журито  от Международен конкурс  „С любов за танца” Пловдив за Веселина Илиева и специалната награда на фирма „Гришко”

12 награди за школата от XII-ти Международен конкурс –фестивал „Звездна дъга” 2017

„Малки звезди” 2017, София:

1-во място за Веселина Илиева

3-то място за Велина Иванова

Лични награди:

Получени грамоти, благодарствени писма от СОК Камчия и  МОЛ Варна и др.

Сертификат : „ Отличие за Педагози” от международен конкурс  „Малки звезди”София

 

2015-2016 г.

                        Участия и награди Костова 2015-16 година

Участие в благотворителен концерт „Приятели на Николаевка” за финансиране строителството на камерна зала- 20.10.2015

Участие в „Мост между поколенията чрез  култура , духовност и развитие”- 22.10 Пленарна зала организиран от община Варна, РИО….

Участие в бинарен урок съвместно с школи ПХТЦ и Европейски мост в Апарухово….

Участие …. „Подай ръка” – 20.11.2015

Участие в коледен концерт на школа ПХТЦ- 17.12 в 12.30 часа

Подарай ръка съвместно школи Европейски мост и ПХТЦ- 17.12 в  15 часа

Коледен  Концерт на школата 20.12. от 16.30 часа

Посрещане на Дядо Коледа в школа „Балет” 20.12 от  17.00 часа

Участие в благотворителен концерт  на „Евроинтеграция” – „Розови цветя” 01.03 от 13.00 часа

Участие на школата  в „Дни на България в Малага” Испания- Участия в 5 концерта 01-08 март

Участие в DWC – квалификация за България в Пловдив- 5, 6-ти март

Участие в  „Урок по родолюбие”  в СОУ ‘Професор, д-р Иван Шишманов”- 28. 03 2016

Участие в международен  детски конкурс „Трикси” Албена 29 август и спечелени :

Пет златни медала за Веселина Илиева и Велина Иванова

Школата е една от малкото школи сред номинираните от Фондация „Д.Бербатов” талантливите деца на България

Веселина Илиева и Велина Иванова са сред номинираните на Фондация „Д.Бербатов”

Велина Иванова и на финалите.

Награди за „Школа Балет“ от Международния детски фестивал на изкуствата „Трикси“

„Трикси“ се провежда под патронажа на Министерството на културата. Организатори са Арт център „Стринджендо“ и община Балчик. През тази година участници в него бяха изпълнители от Латвия, Грузия, израел, Румъния и България. Балеринките Велина Иванова и Веселина Илиева спечелиха три награди – лауреат I-ва степен за класически и характерни танци, а ръководителката на школата Татяна Костова е отличена със специална грамота за творчески постижения от Министерството на културата на РБългария, подписана от министър Вежди Рашидов.

На 7-ми и 8-ми ноември, в Двореца на спорта и културата Варна  се проведе XVII-я национален конкурс  „Празник на балета“
Балеринките от школа „Балет“ се представиха с изпълнения в три възрастови групи:- до 9 години, от 10 до 13 и над 14 години и спечелиха седем награди :

1- во място, златен медал на Веселина Илиева в раздел „Класика“
1- во място и златни медали за трио в раздел „Характерни танци“ на Гергана Христова, Лилия Юрова и Виктория Боянова
1- во място и Купа в раздел „Характерни танци“ за танца „На крилете на вятъра“ на Велина Иванова, Гергана Христова, Лилия Юрова, Виктория Боянова, Валентина Илиева, Деляна Делянова, Елина Теофилова
2- ро място, сребърен  медал на Велина Иванова в раздел „Класика“
2- ро място, сребърен медал на Веселина Илиева в раздел „Характерни танци“
2- ро и 3-то място на Велина Иванова в раздел „Характерни танци“

Изключително добро  представяне  на Веселина Илиева и Велина Иванова  от школа „Балет”на Балканската танцова спартакиада  –  конкурс, включен в културния календар на Министерството на културата, организиран от БФСТД-Българска Федерация по Спортни Танцови Дисциплини
СДРУЖЕНИЕ ЗА ИЗКУСТВА, СПОРТ И ОБРАЗОВАНИЕ „ЕРА-3000”

който  се проведе от  13 до 15 ноември във Велико Търново.

Веселина Илиева спечели първо място в раздел характерни танци/етно/

В оспорваната надпревара в раздел балет/ класически танци/ с еднакъв брой точки 119, от възможни 120 бяха отличени Мартина Куртева, Веселина Илиева и Теодора Гълъбова. Поради големия брой участници се проведоха финали,  в които  танцуваха  10 изпълнителки получили най-високи оценки.  Така след повторно  изпълнение и явно оценяване при което танцувалите се представят пред  журито, то  отрежда  на Веселина Илиева от школа „Балет”, както и на Теодора Гълъбова която вече се състезава от НУИ „Добри Христов”,  третото място. Това е голям успех за Веселина, тъй като  тя само преди броени дни навършва  9  години, а се състезава с изпълнителки във възрастова група  до 12 години и 5 месеца.

Журито отреди на Велина Иванова, която се състезава във възрастова група  до 16г. и 5 м.  две втори места, след  завидната техника за възрастта си, която  демонстрира .

От 19-ти  до 22-ри ноември в Букурещ се проведе квалификация за Dance World Cup Canada. Участниците бяха оценявани от международно жури съставено от осем специалисти в танцовото изкуство:  Паоло Лонди-  Италия, Рик Тия- Канада, Ан Боекман- Германия, Клаудио Кампанели- Италия, Грегор Хатала- Австрия, Емил Ренгле- Румъния, Енритим Енрико- Словакия, Денис ди Паская-Италия.
В изключително силна конкуренция на Румънски школи и лицеи,  Молдовски, Италиански и Български школи и състав от Люксембург, при  повече от 85 деца в стил класически танци балеринките на школа „Балет“ успяха да се класират на  финали, където се представиха достойно. В стил характерни танци българките имаха безапелационна победа –

Велина Иванова се справи блестящо и завоюва и първото и третото място,като второто място остана за Александра Петкова, която до миналата година бе ученичка на школата.
При юношите Веселина Илиева се представи също чудесно, като завоюва третото място.

На 5 и 6-ти март в Пловдив се проведе квалификация за световна танцова купа с финали в Джърси
Веселина Илиева от школа „Балет“ грабна първите места в трите стила с които се представи- Балет, характерни и съвременни танци. Впечатлен от представянето и  директора на световния конкурс Джон Гриншоу и връчи и специалната си награда за спонсорство.

Велина Иванова спечели 2-ро място в раздел характерни танци, както и квота за Финалите в Джърси

На 2.04 в град Русе се проведе Международен балетен  фестивал

Веселина Илиева- 1-во място

Велина Иванова- 2-ро място

13 купи и медали от СВЕТОВНА ТАНЦОВА КВЛИФИКАЦИЯ за школа „Балет” ОДК Варна

На 15-ти и 16-ти април, за 1-ви път в България  се проведе Световна квалификация за най-звездното танцово състезание на Планетата „DANCE STAR“ 2016
Надпреварата  бе в  дом  „Борис Христов“ – Пловдив.

Балеринките на школа „Балет” с ръководител Татяна Костова завоюват десет първи  и три втори места

При соловите изпълнения: Веселина Илиева печели три първи и едно второ място, в раздели: Ballet,  National Folkloric, Contemporary modern и Lyrical, а

Велина Иванова  едно първо и едно второ място в раздели Ballet и  National Folkloric.

Татяна Спасова, Весела Манолова и Елинор Кинчева са с първо и второ място с представянето си в трио в раздели: Ballet и  National Folkloric.

Във всички стилове, в които печелят второ място, децата отстъпват  първите места само на представителки  на Румъния.
Тринадесетте танца  са с  квоти за финалите на Световното първенство на Планетата World Dance Masters в Хърватска от 24-29.05.2016, в което се състезават повече от 55 държави от всички континенти!

Пловдив Опен 17.04

Две втори места  за Веселина Илиева

Второ място за Велина Иванова

Хасково- „Магията на танца”

1 първо място за Веселина Илиева

2  място за Велина Иванова

Школа  „Балет” със световни титли

Солистките на школа „балет” се завърнаха  от най-глобалното танцово състезание на Планетата WORLD DANCE MASTERS – DANCE STAR 2016 с отлично представяне!

В състезанието което премина през  изминалата седмица в Хърватия, Пореч- Plava Laguna  мериха сили повече от 50 държави от 5 континента, с над 5500 участника.

Балеринките спечелиха :

Две трети места от Лига „А“ в стил Балет и Лирикъл, възраст деца  – за Веселина Илиева.
Две първи места от Лига „В“ в стил Балет и Характерни танци, възраст юноши- за Велина Иванова, която  се представи чудесно и в Лига „А” Балет, където е шеста след представителките  на балетните  училища  на  Германия, Австрия и Румъния.

Школа „Балет” с 11 първи места и специална награда от  Международен фестивал на изкуствата „Утринна звезда” Албена 2016

Балеринките от школа „Балет” с ръководител Татяна Костова участваха в Международния фестивал на изкуствата „Утринна звезда” , който се проведе от 18 до 21-ви юни в КК Албена.

Децата извоюваха четири купи за първо място и  една за второ място с ансамбловите танци,  11 златни медала  за Велина Иванова, Веселина Илиева, Весела Манолова, Татяна Свиленова, Елинор Кинчева, както и специалната награда на фестивала:

„ Безплатно настаняване/ 1 нощувка/ на 15 човека в гр. Банско по време на XIX МФИ „ Утринна звезда” Банско

1-во място в раздел класически танци

1-во място в раздел характерни танци

за трио в състав Елинор Кинчева, Татяна Свиленова, Весела Манолова от Театрален фестивал- „Приказка за теб”

Международен фестивал на изкуствата „Трикси”

2-ро място за Трио на Елинор Кинчева, Весела Манолова и Татяна Спасова в раздел класика

2-ро място на Весела  Манолова в раздел класика

2-ро място на  Татяна Спасова  в раздел класика

3-то място на Елинор Кинчева в раздел характерни танци

Dance World Cup Canada-03-10/юли Монт Трембланд

Купата на конкурса, както първо и второ място за Веселина Илиева

Две първи места за Велина Иванова

Общо  90  награди за школата /  100- с всеки от медалите в триото/

Грамота на Т. Костова за творчески постижения от Министерството на културата на РБ от Международния Детски фестивал на изкуствата  „Трикси”

  1. T. Костова- плакет и грамота за  „Принос в развитието на балетното изкуство в България“ X-ти Международен фестивал „Танцуваща река” Русе 02.04

 

2014-2015 г.

Участия в мероприятия:

Благотворителен концерт за Аспарухово– 13.08

Награждаване на ученици носители на национални награди , мероприятие на РИО-15 08

Участие по повод деня на Варна-15.08

Участие в концерт послучай рождения ден на ц-р „Ривиера”

Международна среща на пожарната безопастност и защита на населението- 24.09

Ден на хората от третата възраст- 01.10

Концерт „Погледни към детето”- посветен на деня на Християнското семейство

Участие в награждаване на национален конкурс „Морето, морето”

Годишнина от рождението на Н.Й.Вапцаров- 04.12/ „Вапцарови дни”

Подай ръка

Концерт по повод патронния празник на СУПЦ

Благотворителен концерт

Посрешне на дядо Коледа

Поздрав към участниците на МОН

Поздрав към участниците на Националната пролетна среща на Младежките парламенти на България

Участие в мероприятие на школа „Европейски мост”

Благотворителен концерт за деца с аутизъм

Награждаване на национален конкурс „Любовта в нас”-14.02

Среща на кметовете на общини..- 26.02

Концерт- представяне на Алманах „Докосване до Касталия”

Представяне на Варна по повод „Варна , младежка столица за 2017 година” и

Концерти в Народното събрание и  Музея на спорта- София

Откриване седмицата на Морето

Участия в конкурси, фестивали, спечелени призови места:

Квалификация за световна купа- София   07.03:

Теодора Гълъбова – 1-во място в раздел Класически танци

2- ро място в раздел Характерни танци

3-то място в раздел Съвременни танци

Велина Иванова –  2-ро място в раздел Характерни танци

Веселина Илиева, Надежда Кателиева, Десислава Мусинска и Елинор Кинчева печелят  две първи и едно второ място с квартет/ част от соловите изяви/

Групата участваща в квалификацията печели и  шест  квоти за финалите на световния шампионат Dance World Cup 2015

Балканска танцова спартакиада – Велико Търново: октомври

Теодора Гълъбова- 1-во място

Велина Иванова- 2-ро място

Сребърна купа за ансамбъла,

Бронзов медал за Теодора Гълъбова

от международния конкурс „Танцуваща река” Русе- април

Международен конкурс „Съзвездие” Прага: април

Второ и трето място за ансамбъла

Второ място  за Теодора Гълъбова

Финали  на международен конкурс „Славься Отечество” Москва: ноември

Второ и трето място за Велина Иванова

Велина Иванова е победителката за България в конкурс за фотография с артикули на най-известната в света фирма за балетни пренадлежности- „Гришко”

„Свят, изкуство, море”: 10 юни

1 място на ансамбъла в раздел класически танци 2-ра възрастова група до 11 години

1 място на ансамбъла за танца „ Тарантела” 2-ра възрастова група до 11 години

1 място и звание Лауреат на Велина Иванова в раздел Характерни танци 3-та възрастова група  до 15 години

2 място и звание Лауреат на Велина Иванова в раздел Класически танци 3-та възрастова група

2 място и звание Лауреат на Теодора Гълъбова в раздел Класически танци 2-ра възрастова група

2 място и звание Лауреат на  Теодора Гълъбова в раздел Съвременни  танци 2-ра възрастова група

2 място и звание Лауреат на Веселина Илиева в раздел Класически танци 2-ра възрастова група

2 място и звание Дипломант  на Татяна Свиленова в раздел Класически танци 1-ва възрастова група

3 място и звание Лауреат  на Весела Манолова в раздел Класически танци 1-ва възрастова група

3 място и звание  Лауреати за квартет на Весела Манолова, Татяна Свиленова, Илина Военкина и Виктория Димова 1-ва възрастова група до 7 години

Детски театрален фестивал „Приказка за теб”: 12 юни

1 място на Теодора Гълъбова в раздел Класически танци

2 място на Велина Илиева в раздел Класически танци

3 място на Теодора Гълъбова в раздел Съвременни танци

3 място в раздел Класичеси танци в 1-ва възрастова група до 7 години

Госпожа Татяна Костова получава:

1-Благодарствено писмо от центъра за творческо развитие „Твой успех” за  „участието в културния живот на Русия, за  реализацията на творческите проекти и за приноса в съхранението и развитието  на най-добрите традиции в световната култура”- от  участието в  международния финал на конкурса „ Славься Отечество”- Москва 06- 10 ноември

2- Диплома SPECIAL за

„ Объединение культурного пространства разньiх стран”

От  „международен детски фестивал-конкурс „Съзвездие” Прага 2015

 

2013-2014 г.

Участияна школата:

1.Участие на школата в международен балетен семинар 15-25. 07

2.Ден на Варна 15.08

3.Участие в официалното откриване на световно първенство по фехтовка за ветерани 02.10

4.Открит  урок  пред родители 13.10

  1. Промоция на факултета по дентална медицина 19.10
  2. Празник на кметство „Одесос” 23.10
  3. Изпращане на абитуриенти на ВИНС 24.10

8.Ден на страна членка на ЕС  28.10

  1. Юбилеен концерт на ОУ „Д.Чинтулов” 31.10
  2. Участие в благотворителен концерт 12.11

11.Участие в ден на Християнското семейство ПХТЦ, Стойка Димова

  1. „ Подай ръка” съвместно с школи ПХТЦ

13.Участие в награждаване на национален конкурс „Морето, морето”

14.Посрещане на Дядо Коледа в Мол Варна 28.11-18 часа

 

  1. Посрещане на Дядо Коледа в „школа Балет” 22.12

16.Ден на страна членка на ЕС  17. 01

  1. Участие в награждаване национален конкурс „Любовта в нас” 22. 02
  2. Ден на страна членка на ЕС 28.02.

19.Участие в мероприятие на Регионалния инспекторат  в ОУ  „А. Страшимиров”- 01. 03

20.Ден на страна членка на ЕС

21.Участие в СОК Камчия на работна среща на директорите

22.Подай ръка

23.Пролетен концерт на СУПЦ  „Анастасия д-р Железкова”

  1. Ден на таланта на VII СУПЧЕ „А.С.Пушкин”

25.Участие в юбилеен концерт  110 години Варненска Търговска гимназия „Г.С. Раковски”

26.Награждаване на национален конкурс „Сръчни ръце”/ Школа конструиране/

27.Участие в общински концерти съпътстващи международната регата Tall Ships 01.05

  1. Участие в „Ден на книгата”
  2. Участие във военноморско училище – награждаване на спартакиада

30.Ден на страна членка на ЕС-ден на Латвия 30.06

31.Концерт на 14,06 посветен на кандидатурата на Варна за европейска столица на културата 2019

 Участия в конкурси, фестивали, спечелени призови места:

      „Роза мира”-Международен конкурс Варна

2-ро  място  на ансамбъла

2-ро  място на Александра Петкова

„Път към славата”- Национален конкурс –Слънчев Бряг

                                        Награда на Синдиката на Българските учители на „Школа балет” за отлично педставяне на 1 национален конкурс „Път към славата”

1-во  място на Александра Петкова

1-во  място на Теодора Гълъбова

1-во място на ансамбъла

 

“Магията на танца”- Национален конкурс –Шумен Първо и трето място

DANCE WORLD CUP-България-квалификационен турнир, даващ право на участие на световен турнир в Португалия

1-во и трето място на Александра Петкова и две квоти за световния шампионат.

DanceStar Austria-

Осем купи от европейска танцова квалификация Австрия

Три първи места и две  трети  за ансамбъла,

Едно второ за Теодора Гълъбова

Две  трети места за Велина Иванова

Получени са и 5 квоти за участие на финалите на световния шампионат през месец май в Хърватска.

Международен  Детско Юношески Фестивал.”Свят, изкуство, море” Златни пясъци 10-15.06/World, Art and Sea Festival/-

Първо място в раздел класически танци

Първо място в раздел съвременни танци

Трето място в раздел характерни танци

Първо място на Велина Иванова

Първо място на Теодора Гълъбова

Второ място на Лилия Юрова, Гергана  Ангелова и Виктория Боянова в раздел характерни танци

„Слънце, радост, красота” Несебър- 2 място на Велина Иванова в раздел класически танци

European cup Varna:

Първо място на Велина Иванова

Второ и трето на Аликсандра Петкова

Трето на Теодора Гълъбова , в раздел характерни танци

Първо място за :Тарантела Сицилиана”

Второ за танца ‘Импресия”

Второ за танца „Спор”

Лауреат първа и трета степен в раздел класика и първа в раздел характерни танци за Велина Иванова от Международен фестивал на изкуствата „Трикси”

Общо награди: от национален конкурс-4 първи и едно трето

от международни конкурси- 12 първи,8 втори, 9 трети и 5 квоти за световен шампионат

Изключително успешно представяне на „Школа балет” на европейската  танцова  квалификация DanceStar Австрия от 03 до 07 април в Zell am see

В оспорвана надпревара с над 1200 участници от най-добрите балетни школи на Австрия и Германия , балеринките от „Школа балет” с ръководител Татяна Костова  представиха достойно Варна и България, като завоюваха 8 купи в стиловете класически, характерни и модерни танци, както и пет квоти които им дават право да се явят на финалите на световния шампионат DanceStar Masters – Хърватска през месец май.

Спечелените купи са :

Първо  и трето място в раздел класически танци-категория Mini

Първо  място в раздел характерни танци-категория Mini

Първо  място в раздел модерни танци в категория Children

Трето  място в раздел продукция в категория Children

Успешно представяне и на двете явили се на конкурса солистки  въпреки , че се състезаваха с много по-големи от тях съпернички:

Второ  място за Теодора Гълъбова в раздел класически танци в категория Children-от 8,5 до 12,5 г. Теодора бе най малката участничка в групата- само 8 годишна, но е включена в тази възрастова група, тъй като по време на световния шампионат след  два месеца ще бъде вече на 8,5 години

Две трети места за 13 годишната  Велина Ивайлова в раздели класически и характерни танци в категория Junior -от 12,5 до 16,5 години

 

2012-2013 г.

Балеринките от школа „Балет” имат много изяви и участия от международен, национален, общински мащаб:

7 международни и  2 национални  конкурса,

от които спечелени общо 38  награди

Александра Петкова-индивидуални:

2 място DanceStar Masters Хърватия /световен шампионат/

2 място от DanceStar Open Румъния 2013

3 място от DanceStar Open Румъния 2013

1 място DWC/квалификация за световен шампионат/

3 квоти за световен шампионат Хърватска и Англия

две 1-ви места от..международен фестивал „Слънце, радост, красота”- Несебър

…. международен фестивал „Трикси”-27 06 13

Гран-при от национален конкурс „Великото руско слово”

1 и 2-ро място от Танцова спартакиада-Велико Търново

Наградата за ипълнител от VIII международен фестивал „С любов за танца” -Пловдив

Александра е сред финалистите на „Успелите деца на България” на Фондация Д. Бербатов

Теодора Гълъбова-индивидуални:

1, 2 и 3 място от  DanceStar Masters Хърватия 2013 /световен шампионат/

1 място от DanceStar Open Румъния 2013

1, 2 и 3 място от Dancefest Нови Сад Сърбия 2012/ноември/

Две 1-ви  места от международен конкурс „Свят, изкуство, море”

Едно 1-во и едно 2-ро  място  от международен фестивал „Слънце, радост, красота”- Несебър

Три квоти за световен шампионат Хърватска

Ансамблови:
Едно 2-ро и две 3-ти места от DanceStar Masters Хърватия /световен шампионат/

2 място от DanceStar Open Румъния 2013

Четири квоти за световен шампионат

1 място от национален конкурс „Великото руско слово”

1 място от  международен фестивал „Слънце, радост, красота” Несебър

Участия за 2012/2013  година:

Участие в патронния празник на СУПЦ „Д-р Анастасия Железкова“

„Погледни към детето“- инициатива на Националното сдружение на Сираците в България, под патронажа на народния представител Даниела Петрова.

Благотворителен концерт „Заедно за Коледа“- организиран от БЧК и Фондация „Евроинтеграция“

Мероприятия организирани от регоиналния инспекторат – Пленарна зала 09.12.12

Благотворителен концерт в Карин Дом  01.11.12

Ден на народните будители в Мол Планекс  01.11.12

Празник на кметство „Одесос”

Изпращане на абсолвенти – р-т „ Димят ”

Участие в предаване на Би Ти Ви – По случай деня на християнското семейство-21.11.12

Участие в педаване на Би Ти Ви и ТВ „Черно море”- репортажи за Участието в Световният танцов шампионат – Хърватска- 28.05 и 20.06.13 г.

Презентация на книга и литературно четенене на стихове на морска тематика- „Клуб на военните ветерани” – 28.11.12

Участие в кулинарна изложба – 05.12.12

Участие в коледен концерт на „Мамс център” Мол Планекс  – 09.12.12

Участие в концерт в СОК  Камчия – 10.12.12

Промоция на филма „Барби балеринки” и презентация – 25.05.13

Участие в „Празник на цветята”  – 22.05.13

Пролетен концерт на училище „Добри Чинтулов“

Национален празник на Гърция – 16.03.2013

Участия в мероприятия на ОДК и школи на ОДК:

Участие във всички „Дни на страни членки на ЕС“, организирани от школа „Европейски мост“.

Награждаване на национален конкурс „Морето, морето” организиран от школа „Касталия”.

Участие в награждаване на национален конкурс „Любовта в нас” – Пленарна зала – 16.02.13

Награждаване на великденски конкурс „Възкресение христово“ организиран от школа ПХТЦ

Концерт, съвместно с школа “Православни традиции и ценности“

Участие в концертите на вокален състав „Сребърни звънчета“ – Коледно очакване.

Пролетен концерт на училище „Добри Чинтулов“

 

От 15 до 19 май в град Пореч, Хърватска, се проведе ежегодното Световно първенство WORLD DANCE MASTERS – Dancestar finals 2013. Участваха над 30 държави от цял свят – Германия, Австрия, Чехия, Русия, Румъния, Словакия, Унгария, Южна Африка, Бразилия, Мексико, България и други.

В оспорваната конкурсна надпревара на над 5000 танцьора участваха и балеринките от школа „Балет“ при Общински детски комплекс – Варна с художествен ръководител и балетен педагог-Татяна Костова.

В Dancestar finals 2013 школа „Балет” участва  в стиловете ”Балет”, „Модерни танци” и „Характерни танци”. В условията на силна конкуренция на танцово-спортни школи и балетни училища от цял свят, нашите балеринки спечелиха 7 купи:

Първо, второ и трето място на седем годишната Теодора Гълъбова;

Второ място на Александра Петкова, което е голям успех тъй като тя се състезава във възрастова група със 16  годишни, а е само на  дванадесет.

Едно второ и две трети места за ансамбъла който бе в състав: Велина Иванова, Гергана Ангелова, Лилия Юрова, Парисяна Каспарян, Виктория Боянова, Деляна Обрешкова, Лиляна Добрева.

 

2012 г.

Балеринките от школата имат многобройни участия в общински, национални и международни мероприятия:

7 участия в  международни   и 3 национални конкурса, от които общо  29 награди
Александра Петкова-индивидуални:

 Една-Вицесветовна титла

Две- Вицеевропейски титли

Номинирана в книгата на Фондация Д.Бербатов”Успелите деца на България”за 2011 година.

Награда-ученик на ОДК за 2012 година

Включена в програмата  за „закрила на деца с изявени дарби”

10 първи места от:

Международен конкурс ‘Златна рибка”

Международен конкурс „Приказка за теб”

Международен конкурс „Утринна Звезда”

Международен конкурс „Звездна дъга”

Национален конкурс-Бургас

Национален конкурс-Казанлък,

второ място от  Национален конкурс-Казанлък

Теодора Гълъбова

  2  място Международен фестивал  „Приказка за теб”

2  място от национален конкурс  за класически и характерни танци Казанлък

2  място от международен конкурс „Звездна дъга”

 Ансамблови участия в международни конкурси:

     Специалната награда в раздел класически танци от Международен фестивал на изкуствата „Утринна звезда”

    3 първи места от международни конкурси:   „Златна рибка”,”Танцуваща река”,”

2 втори места  от Международен фестивал Приказка за теб”и „Утринна звезда”

 Персонална награда на Татяна Костова:

Наградата на Министерството на Образованието, Младежта и Науката  и  получена грамота за отлични постижения в извънучилищните дейности, от „V-ти конкурс за работещи в извънкласни и извънучилищни дейности”

Участия в 10  благотворителни концерта:

Благотворителен концерт за деца с множествени увреждания, концерт по      повод  „Деня на християнското семейство”, концерт за деца с нарушено зрение,

Благотворителен концерт за пострадалите при наводнението на село Бисер,

благотворителни концерти в Гранд Мол Варна, в Аксаково, Гранд Хотел Варна.

Участие във всички „Дни на страни членки на ЕС“, организирани от школа          Европейски мост“, както и  мероприятия на школат

Участие в Президентството и Народното събрание

Честване на годишнина на Басанович, Концерт-‘Таланти за Варна”, Коледен бал на „Ротари клуб”

Участия в мероприятия на сдружение „Россияне”с концерти  пред консула на Росия по повод  Коледа, 9 май и  „Обичам те Русия”-22 март

Участия в мероприятия на ОДК и школи на ОДК:

Презентация на стихосбирка- „Вече съм те виждала”,

„Подай ръка”,”Заедно пеем и танцуваме”-на школи ПХТЦ и „Европейски мост”

– Награждаване на национален конкурс „Любовта в нас‘’”Морето,морето”,‘Бог е любов”,’Сръчни ръце”, „Рождество Христово”Награждаване великденски конкурс‘Възкресение Христово“ организиран от школа ПХТЦ, Участие в урок на ПХТЦ-Стойка Димова-послучай „Благовещение”и  открит урок на Юлия Христова, участия в концертите на ВА „Сребърни звънчета”.

Участие в национална конференция по физика, участие в мероприятие на Технически университет, концерти по повод 1 юни  на сцена „Раковина”, „Детски кът”и тенис  кортове  Варна. Участие в тържественния концерт по повод 150 годишнина от създаването на ОУ”Св.Св.К.и Методий”

 

        2010-2011 г.

През учебната 2010-2011 година

Балеринките  имат много изяви и участия от международен, национален и общински мащаб:

12 международни участия в  конкурси, от които общо 32 престижни награди-
Александра Петкова-индивидуални:

5 специални награди от:
Международен детски фестивал‚ Млади таланти“- София , наградата на журито от Национален конкурс „Дъга от таланти“ Пловдив, специална награда за сценичност и оригиналност на танца „Крадливата сврака“, специална награда за техническо изпълнение на танца „Крадливата сврака“ и специалната награда на детското жури от Международния детски фестивал „Звездна дъга“Варна

6 златни, 4 сребърни и 3 бронзови  медала от:
Национални конкурси: „Орфеева дарба“, Национален конкурс за класически и характерни танци Бургас“ и
Международни конкурси и фестивали „Танцуваща река“ Русе, „Утринна звезда“ Банско и Албена, “Звездна дъга“ Златни пясъци и „Радост на брега“Бургас,

Ансамблови:
1 златна купа от Нацоинален конкурс „Орфеева дарба“София,
1 първо и 2 втори места от Международния конкурс „Радост на брега“Бургас, 4.сребърни медала от Международни  конкурси Банско и „Приказка за теб“и
два пъти Лауреати III-та степен на Международния фестивал на изкуствата „Трикси“Албенa

Участия в 6 благотворителни концерта:

  • Концерт организиран от „Сдружение варненски майки“,Концерт за деца от дом „Надежда“,концерт в дом“Гергана“,
  • концерт организиран от школа „Българче“,
  • блотворителен концерт в Гранд Мол Варна,
  • концерт организиран от сдружение „Евроинтеграция“,SOS Киндердорф-организиран от школа“Детски парламент“

 

Участие във всички „Дни на страни членки на ЕС“, организирани от школа „Европейски мост“, както и всички мероприятия на школата-като творчески портрети,изпращане на абитуриенти и др.

Участие в международния концерт „Звездите на Камчия“

Участие в деня на хората от третата възраст 1 октомври

Мероприятия на Мол Варна-Хелоуин, Посрещане на Дядо Коледа, посрещане на Баба Марта.

Участия в мероприятия на ОДК и школи на ОДК:

– Награждаване на национален конкурс „Любовта в нас‘, школа „Касталия”:

– Награждаване на регионални  конкурси “Сръчни ръце“, „Възрожденски мостове“ организирани от школа „Конструиране“

– Награждаване великденски конкурс‘Възкресение христов“ организиран от школа ПХТЦ

Концерт спектакъл в рамките на национална конференция,с международно участие

Концерт по покана на инспектората-Финал на национална математическа олимпиада

Концерт съвместно с школа“Православни традиции и ценности“

Участие в концертите на вок.състав „Сребърни звънчета“

Поздрав към медицинските работници послучай Бабин ден

Концерти поздрави към жените от 3-та възраст послучай 8=ми март,както и 1-ви май

Участие в общоградско тържество-„Лазаров ден“Участие в деня на детето 1-ви юни

Участие в националната панорама на професионалното образование – в Иберостар-   Златни пясъци

Патронен празник на училище „Св.Св.Кирил и Методий“

Пролетен концерт на училище „Добри Чинтулов“

Освен медалите и призовите места от международни и национални конкурси и фестивали школата има следните награди:

  • Специалната награда на Арт Център Карнолски
  • Награда на Гергана Ангелова за високи постижения и принос към авторитета на Община Варна
  • Номинация за Алексанра Петкова от Фондация „Димитър Бербатов“

Персонални награди за ръководителката на школата:

– Покана от Президента на Република България на държавен прием послучай Деня на българската просвета и култура-24 май

– Диплом за високи творчески постижения от национален конурс „Орфеева дарба“

Специална награда от Областния Управител Данчо Симеониов, за активно участие в VI Междунарoден Детски Фестивал”Звездна Дъга”2011.

 

2010 г.

Участия на децата от школа „Балет”  в концерти и мероприятия на ОДК, Община Варна и външни организации:

Участие в юбилеен концерт-у-ще “Братя Миладинови”, МОЛ Варна-градски хелуин парад, участие в награждаване конкурс “Морето,морето“, Младежки фестивал „Пъстра дъга”- организиран от сдружение „Евроинтеграция”, Благотворителен концерт за деца със СОП, организиран от сдружение „Евроинтеграция”, МОЛ Варна-посрещане на Дядо Коледа, коледен концерт на школа „Балет”, участие в Коледния концерт на ОДК, участие в коледния концерт на школа “Алегра“, Делфинариум – кръщаване на малкото делфинче „Айра”, Открит урок на 1 гр. ПДГ, „Пеем и танцуваме заедно”- съвместно с школите „Европейски мост” на Д.Коева и „Християнски традиции и ценности” на Д.Кючукова, МОЛ Варна-конкурс „ Мис и мистър Барби”, участие в награждаване – „Любовта в нас“ ЛК „Касталия”, посрещане на Баба Марта-МОЛ Варна, участие в деня на Германия на школа „Европейски мост”, мероприятие на българо-гръцко дружество, мероприятие на школите Християнски традиции и ценности, мероприятие на Обсерваторията послучай „ Ден на физика”, участие в награждаване – „Възкресение Христово“ участие в мероприятие на СОУ „Яворов“и школата за християнски традиции и ценности послучай деня на хляба,учaстие в награждаване на  конкурса  „Бог е любов“, панорама на училищното творчество, Ден на Италия, мероприятие на „Европейски мост”, участие в юбилеен концерт на школа „Алегра“, Общоградски празник послучай 1-ви юни

Балеринките имат и многобройни участия в конкурси и фестивали.

За 2010  година малките балеринки от „Школа балет”са носители носители на:

Купата на Кмета  на гр. Хасково  за  цялостно представяне в раздел класически танци от VІІІ  „Фестивал на камерния танц”2010.

  • Първо място за характерни танци от VІІІ  Фестивал на камерния танц в Хасково, който се проведе на 30-02 май 2010г.
  • Второ място  за класически и второ място  за характерни танци от VІІІ  Фестивал на камерния танц в Хасково, който се проведе на 30-02 май 2010г.
  • Първа награда в раздел характерни танци от XII Национален Конкурс за класически, характерни и съвременни танци – Бургас’2010
  • Трета награда за солово изпълнение в раздел съвременни танци на Александра Петкова от XII Национален Конкурс за класически, характерни и съвременни танци – Бургас’2010.
  • Първо и Второ място в раздел „класически танци“ от Международния детски фестивал „Слънце,радост,красота“ Несебър 2010
  • Второ място в раздел „характерни танци“ от Международния детски фестивал „Слънце,радост,красота“ Несебър 2010
  • Трето и Четвърто място за соловите изпълнения на Александра Петкова в раздел „класически и съвременни танци“ от Международния  детски фестивал „Слънце,радост,красота“ Несебър 2010.
  • Първо място в раздел „съвременни танци“ и Трето място в раздел „класически танци“ за соловите изпълнения на Александра Петкова от Детският фестивал на изкуствата „Трикси“ – Албена`2010г.
  • Второ място в раздел Класически танци от III международен фестивал на изкуствата- Банско 2010г.
  • Първо място в раздел Танцово шоу и трето място в раздел Класически танци за Александра Петкова

Ръководителката на школата е удостоена с две престижни награди:

Диплом за „Принос в развитието на танцовото изкуство за деца, за високо професионално майсторство и отлични резултати в танцовата педагогика и работата с децата” и награда за „Най- добра хореография” в раздел класически танци.

2009 г.

През годината децата от школа „Балет” имам многобройни участия в концерти, мероприятия на ОДК и община Варна, външни организации, конкурси и фестивали:

За 2009  година малките балеринки от „Школа балет”са носители носители на:

Първо място  за танцовата миниатюра „Премиера” от X – ти международен ДЮТФ „Приказка за теб”

Първо място  за индивидуално изпълнителско майсторство на Велина Иванова за ролята на Диригента от танца „Премиера”

Първо място в раздел класически танци на МДФ „ Слънце, радост, красота” Несебър и др.

2007/2008 г.

„Школа балет” е сформирана през учебната 2007/2008 година с балетен педагог и ръководител  Татяна Костова.

Още първата година децата се включват в мероприятията на ОДК, а само месеци след началото на обучението, с прекрасните си изпълнения балеринките налагат името на школата в национален мащаб. Те се явяват на X-ти  национален конкурс за класически, характерни танци и фрий денс в град Бургас през месец април 2008 година, като печелят първото място за цялостно представяне на колектив в раздел класически танци.

Балеринките вземат участие в откриването на Панорама на варненските училища в ДКС, участват в благотворителен коледен карнавал на „Сдружение на варненските майки”, мероприятия на ОДК.